Конкурс продлен! Принимайте участие!
Большая конференция "Родительское собрание"

Медиацентр СШ №34

Дата: 29 апреля 2017 в 13:42, Обновлено 9 апреля в 08:45

21 сакавіка  Сусветны дзень паэзіі. Упершыню гэта свята, зацверджанае ЮНЕСКА 15 лістапада 1999 года, было адзначана ў 2000 годзе ў Парыжы. Асноўная мэта свята садзейнічаць развіццю паэзіі, вяртанню да вуснай традыцыі паэтычных чытанняў, аднаўленню дыялогу паэзіі з іншымі відамі мастацтва.

21 сакавіка па ўсім свеце праходзяць розныя мерапрыемствы, прысвечаныя паэтам і іх творчасці. Наша ўстанова адукацыі не стала выключэннем. Да Сусветнага дня паэзіі вучнямі школы пад кіраўніцтвам настаўніцы беларускай мовы і літаратуры Ю.А.Фядзюк быў падрыхтаваны відэапраект “Праз слова  да душы...”, задачай якога з'яўлялася стварэнне пазітыўнага іміджу паэзіі як сапраўднага сучаснага мастацтва. У межах праекта, які працягваўся з кастрычніка па сакавік, навучэнцы 9-11 класаў прачыталі свае любімыя вершы паэтаў-юбіляраў 2017/2018 навучальнага года.

Прапануем Вам акунуцца ў чароўны свет паэзіі. Прыемнага прагляду!

Областной этап конкурса "Компьютер. Образование. Интернет" 2018

Школьные заметки, апрель 2017

Видео встречи с Георгием Колдуном, который провел 5 апреля 2017 года в нашей школе урок мобильной грамотности от МТС "Дети в интернете".

Шахматы в нашей школе

21 сакавіка — Сусветны дзень паэзіі.

О "Лидерах ЗОЖ"

Праект-гульня "Ці ведаеш ты родную мову?" #КОИ2017

«Компьютер. Образование. Интернет» - 2016, ЭОР «Защитник отечества»

Сюжет Акция против курения в СШ №34